wtorek, 16 czerwca 2015

W czym biegać?

Bieganie jest jednym z najtańszych sportów, jakie może uprawiać każdy przeciętny Kowalski jeśli ma odpowiednią ilość chęci i zacięcia. Nie jest to łatwy sport zwłaszcza na początku, ale na pewno bardzo przyjemny i taki, który daje bardzo dużo dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Jednak nie o tym mowa. Początkujący biegacz zadaje sobie wiele pytań i ma wiele wątpliwości. Jedne z nich dotyczą tego, w czym biegać.
W czym? W odpowiednich butach. Ale jakie to buty? Przede wszystkim buty przeznaczone do biegania czyli nie sandały, nie szpilki i nie buty zimowe. Najlepsze będą tak zwane sportowe typowe do biegania. Ich cena zależy od marki, rodzaju i wielu innych czynników. Na początek warto udać się do specjalnego sklepu do biegaczy i kupić buty dla początkujących.

Ważnym jest, by dobrać odpowiedni rozmiar do wielkości stopy. Najlepszy będzie rozmiar większy od tych, które nosimy na co dzień. Warto też sprawdzić, jaki mamy rodzaj stopy: neutralną, pronującą czy supinującą. Robi się to za pomocą testu mokrej stopy czyli po namoczeniu stopy i odbiciu jej podbicia na kartce. Sprawdza się wtedy, jaki element stopy się odbił i dopasowuje się go do rodzaju. Wtedy możemy dopasować do niej odpowiednie buty.

1 komentarz:

  1. Wspaniały wpis! do biegu, gotowi- start!

    pozdrawiam z Gdyni
    Aleksandra
    FASHIONDOLL.PL

    OdpowiedzUsuń