wtorek, 7 lipca 2015

W czym biegać? Jakie rodzaje butów mamy do dyspozycji?

Każdy zaawansowany biegacz wie, jak ważne są odpowiednie buty do biegania. Każdy początkujący biegacz zadaje sobie pytanie w czym biegać, albo w jakim rodzaju butów biegać. Obecnie jest dużo marek butów, które można polecić. Jedną z popularnych marek jest Nike. Marka ta wprowadziła 3 technologie butów do biegania.W czym biegać?

Oto propozycje: AIR czyli model, którego technologia pozwala na doskonałą amortyzację, która chroni mięśnie i stawy. Dzięki temu typowi butów można dłużej i wydajniej trenować i osiągać lepsze wyniki. Wytrzymałość tych butów też ma znaczenie i to niemałe, ponieważ dzięki poduszce wypełnionej gazem poziom amortyzacji nie zmienia się przez cały okres użytkowania tego modelu. dodatkowo Air może mieć większą poduszkę z gazem lub mniejszą, co także przekłada się na poziom amortyzacji.

Shox to model, w którym zastosowane charakterystyczne kolumny z uretanu. Kolumny te są bardzo wytrzymałe i mają doskonałe właściwości amortyzujące, nie tracą one stabilności i są bardzo sprężyste, dzięki czemu ma się wrażenie jakby wypychania nogi do ruchu.

Kolejnym technologicznym wynalazkiem jest Free. Technologia ta pozwala na symulację ruchu bosej stopy i zapewnia jej przy tym bardzo dobrą ochronę. Ten but jest wyjątkowo lekkim modelem przez co biegacz mniej się męczy i osiąga lepsze wyniki. W czym biegać? W butach odpowiednich do tego sportu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz